Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

W Święcicach tysiąc dni bez wypadku

19 grudnia 2018
Jarosław Brzoza na tle tablicy informacyjnejRozwój świadomości uczestników procesów transportu wewnętrznego i magazynowania w kierunku wysokiej kultury bezpieczeństwa, przynosi wymierne efekty mierzone liczba dni bez wypadku. Mamy na naszym rynku  przedsiębiorstwa, które mają wdrożone zasady kultury bezpieczeństwa na wysokim poziomie, rozwijając je dotykają wielu obszarów nie koniecznie związanych bezpośrednio z pracą w magazynie, ale mające wpływ na pracę. W takich organizacjach gospodarczych osiąganie celów jak np. 1000 dni bez wypadku, jest naturalną konsekwencją wszystkich działań realizowanych w ramach przygotowanych strategii.
 
W firmie Kuehne + Nagel  - czołowego operatora logistycznego na globalnym rynku, strategia bezpieczeństwa pracy wpisana jest w rozwój firmy.  Wszystkie oddziały w Polsce wdrażają program bezpieczeństwa  pracy, organizując na swoim terenie imprezy angażujące pracowników i ich rodziny w procesy podnoszenia świadomości bezpieczeństwa własnego i otoczenia. Poprzez takie działania zarządzający bezpieczeństwem pracy budują wzorce świadomości bezpieczeństwa, które przekazywane są otoczeniu.
 
Oddziała w Święcicach obsługujący  jedenastu klientów w dniu 10 grudnia br. uroczyście świętował  1000 dni bez wypadku, organizując dla swoich pracowników imprezę o charakterze edukacyjnym, związaną z bezpiecznym dojazdem do pracy i powrotem do domu. Były więc zajęcia na symulatorach jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, pod wpływem alkoholu i środków odurzających, zderzeniowy czy dachowania. Pracownicy oraz zaproszeni goście mogli doświadczyć emocji jakie towarzyszą  tym zdarzeniom, ku przestrodze, oby nigdy ich nie oświadczyli w realnym życiu.       
 Symulator dachowania
- Jubileusz 1000 dni bez wypadku w Kuehne + Nagel oddział Świecice jest osiągnięciem, z którego wszyscy pracownicy  mają prawo być ogromnie dumni. Działania QSHE zmierzające do tworzenia kultury bezpieczeństwa pracy w firmie powoli przynoszą efekty. Codzienna budowa świadomości bezpieczeństwa pracy, zapewnienie odpowiednich środków prewencyjnych najwyższej jakości oraz zaangażowanie pracowników w kreowanie bezpiecznego miejsca pracy przyczyniły się do osiągnięcia tego sukcesu. Każdy, niezależnie od zajmowanej pozycji czy stażu pracy, ma bezpośredni wpływ na wprowadzenie ulepszeń. Każda zgłoszona sugestia jest brana pod uwagę i - jeśli przyniesie nawet najmniejsze korzyści w zakresie ochrony zdrowia i życia załogi - jak najszybciej wdrażana. Takie partnerskie podejście sprawia, że pracownicy chętnie angażują się w firmowy program poprawy bezpieczeństwa pracy i widzą w nim skuteczne narzędzie realizacji działań BHP. To sukces, na który wiele lat pracowali wszyscy pracownicy – mówi Patrycja Ratajczak Główny Specjalista ds. BHP Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 Już wejście do samochodu w alkogoglach sprawia trudnosci
Od dawna zdrowie i bezpieczeństwo pracowników w firmie  Kuehne + Nagel  jest priorytetem. Dzięki wieloletnim kompleksowym działaniom QSHE w zakresie budowania kultury bezpiecznej pracy znacznie wzrosła świadomość wagi bezpiecznej pracy, która przynosi wymierne korzyści pracownikom jak i pracodawcy. Wymowne tysiąc dni bez wypadku, rejestrowane są w innych oddziałach firmy, to skutek konsekwentnego wdrażania założeń związanych bezpieczeństwem pracy,  bo każdy oddział jest zobligowany do wdrażania zasad, które są standardem dla całej firmy.
 Symulator jazdy w trudnych warunkach
-  Oddział Kuehne + Nagel w Święcicach kolejny raz zorganizował dla swoich pracowników Dzień Bezpieczeństwa Technicznego (DBT) - to cykliczna impreza mająca na celu kształtowanie świadomości bezpieczeństwa pracy.  - Tegoroczny „DBT” był okazja do świętowania 1000 dnia bez wypadku, a odbywał się pod hasłem"  Bezpieczny powrót do domu " i  był okazją do wyróżnienia wszystkich pracowników, którzy są najbardziej zaangażowani w poprawę bezpieczeństwa w lokalizacji Święcice. Tego dnia nie tylko mówimy o bezpieczeństwie w pracy, lecz przygotowaliśmy również aktywności towarzyszące dla naszych pracowników, mogli m.in spróbować swoich sił na symulatorach - dachowania, zderzenia oraz  jazdy samochodem w trudnych warunkach atmosferycznych. – mówi Jarosław Brzoza,  Senior Quality Specialist  Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 Wyróznieni pracownicy
Uroczystość była także okazją do podziękowania za wkład w poprawę bezpieczeństwa pracy wyróżniającym się pracownikom i zespołom pracowniczym. Słowa podziękowania kierowano także dla przedstawicieli klientów, których zrozumienie i wspólne działanie w ramach programów bezpieczeństwa pracy są ważnym elementem współpracy. Klienci zabierając głos podkreślali wyjątkowo dobrą współpracę w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy, dla nich te działania są dowodem na właściwe obchodzenie się z powierzonym towarem i jego bezpieczeństwo.   
 Okolicznościowy tort
Okolicznościowy tort – słodki akord wydarzenia, zakończył ten ważny dzień w działalności firmy, który zapisze się jako czas budowania relacji i kultury bezpieczeństwa w oddziale firmy, stymulując do dalszych działań poprawiających bezpieczeństwo pracy. Świadomość bezpieczeństwa w Święcicach jest na bardzo wysokim poziomie, za sprawą takich właśnie działań mających swoje ukoronowanie w postaci wymiernych wartości, również tych niematerialnych.       
 
Andrzej Szymkiewicz
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.