Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Wanzl na targach LogiMAT w Stuttgarcie

12 lutego 2019
Optymalizacja procesów, efektywniejsza organizacja przebiegu procesów, odciążenie pracowników: Wanzl Logistics + Industry jako dostawca rozwiązań kompetentny w zakresie doradztwa, projektowania i produkcji zapewnia sprawną intralogistykę. Potencjał optymalizacji często zależy od detali. W hali 1 przy stanowisku G01+02 na targach LogiMAT w Stuttgarcie firma Wanzl prezentuje kolejny element swojej koncepcji „Dynamic Material Handling” oraz rozwiązania na potrzeby wewnętrznych procesów logistycznych.
 ProGlove-Mark
Podstawową zasadą koncepcji Dynamic Material Handling jest indywidualna optymalizacja. Klientom towarzyszymy już od pierwszego kroku, począwszy od doradztwa na miejscu poprzez wspólne opracowywanie specyficznych rozwiązań po wykonanie produktu i realne wdrożenie narzędzi optymalizacji. Automatyczny magazyn, wózek do kompletacji własnego projektu oraz roboty transportowe firmy MiR Mobile Industrial Robots są ważnymi elementami dynamicznego systemu kompletacji opartego na zasadzie „towar do człowieka”. W ten sposób można uniknąć czasochłonnych i męczących etapów, wydajność kompletacji rośnie, a pracownicy mogą się cieszyć lepszą ergonomią.
 
Inteligentna rękawica robocza ProGlove MARK to kolejny element koncepcji Dynamic Material Handling, dzięki któremu wzrasta efektywność. Zintegrowany skaner kodów kreskowych z tyłu rękawicy zapewnia operatorowi swobodę, komfort i ergonomię ruchów podczas pracy. Funkcję skanowania uruchamia nacisk wywierany na wyzwalacz umieszczony w materiale rękawicy. Sygnały dźwiękowe, dotykowe i wizualne dostarczają informację zwrotną na temat poszczególnych etapów procesu. Skanowane są wszystkie powszechnie stosowane kody kreskowe 1D i 2D. Naładowana bateria wystarcza na około 8–10 godzin nieprzerwanej pracy zmianowej. Niewidoczne punkty dostępu tworzą bezprzewodowe połączenie ze skanerem. W tym celu mały odbiornik jest za pomocą interfejsu Plug & Play podłączany do komputera lub tabletu i zapewnia przesył sygnału w promieniu do 30 metrów. Intuicyjne oprogramowanie umożliwia łatwą konfigurację modułu skanera.
 Wanzl_Dynamic+Material+Handling
W trakcie weryfikacji słuszności koncepcji (Proof of Concept) firma Wanzl oferuje specjalną usługę. Osoby zainteresowane mogą przetestować inteligentną rękawicę. Przygotowanie trwa od 3 do 4 tygodni, a test trwa około 4 tygodni. W tym czasie firma Wanzl jest do dyspozycji klienta: podczas ustalania stron uczestniczących i obszaru zastosowania, wdrażania systemu oraz analizy i oceny wyników. Jeśli rękawica się sprawdzi, firma Wanzl na życzenie zaplanuje pełne wdrożenie w całym zakładzie. Spełnienie specyficznych wymogów klienta jest ostatecznie jedną z największych zalet koncepcji Dynamic Material Handling. Dzięki temu całkowita przebudowa istniejących systemów nie jest konieczna, ponieważ możliwe jest ich dozbrajanie krok po kroku. Jeśli z biegiem czasu zwiększy się objętość zamówień, system można rozszerzać o dodatkowe moduły nawet podczas prowadzenia działalności.

Dodatkowemu, przyszłościowemu modułowi w całej koncepcji Dynamic Material Handling uczestnicy targów mogą się przyjrzeć na stanowisku firmy AIT Goehner (hala 4 / stanowisko F14). Tunel skanujący AIT jest już centralnym elementem innowacyjnego i automatycznego systemu kasowego firmy Wanzl do obsługi sklepu całodobowego. W ramach Intralogistyki można go wykorzystywać do wyszczególniania i dokumentowania towarów podczas przyjęcia materiałów lub kontroli kompletacji. Markus Spengler, dyrektor działu Wanzl Logistics + Industry, wyjaśnia: „Szczegółowe udoskonalanie oznacza dla nas optymalizację zarówno systemów klientów, jak i naszych koncepcji. Tunel skanujący firmy AIT Goehner jest ciekawą propozycją, ponieważ dzięki indywidualnie dopasowywanym interfejsom, oprogramowaniu i interfejsom użytkownika można go stosować w każdej branży do wielu celów”.
 
Wanzl
Foto: Wanzl
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.