Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Wielki Finał konkursu Tańczący z Paletami

W sobotę 11 stycznia 2020 odbył się Wielki Finał konkursu dla operatorów wózków widłowych Tańczący z Paletami, który został zorganizowany w największym centrum dystrybucyjnym Grupy Raben w Gądkach koło Poznania. Dwudziestu finalistów wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród pracowników firmy mogło sprawdzić swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: układanka na wysokim poziomie oraz tranzytowy tor przeszkód.

Finaliści Tańczący z Paletami 2020
Grupa Raben już po raz szósty zorganizowała wspólnie z firmą Still Polska konkurs Tańczący z Paletami. W tym roku udział wzięli przedstawiciele wszystkich polskich spółek Grupy Raben: Raben Logistics Polska, Fresh Logistics Polska oraz Raben Transport. Celem konkursu jest przede wszystkim podnoszenie wśród pracowników magazynowych świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie, ale również podkreślenie i docenienie roli operatorów wózków widłowych.

„Konkurs Tańczący z Paletami jest już swojego rodzaju tradycją w naszej firmie. Realizując go mamy na uwadze 2 cele: budowanie kultury bezpieczeństwa oraz motywowanie magazynierów poprzez docenienie ich umiejętności. -– komentuje Ewa Mendak, HR Manager Raben Logistics Polska -  Rosnąca z roku na rok popularność konkursu jest najlepszym dowodem na to, że Grupa Raben z sukcesem realizuje swoją strategię tworzenia angażującego środowiska pracy, min. poprzez organizowanie dla pracowników niestandardowych inicjatyw edukacyjnych.”Tor przygotował partner konkursu firma Still Polska

„Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Podczas tegorocznych eliminacji na części teoretycznej operatorzy mieli okazję utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa, w kolejnej części – na wcześniej przygotowanym torze sprawdzaliśmy ich zachowanie w praktyce. Eliminacje były niezwykle zacięte, ale udało się wyłonić najlepszych z najlepszych, w finale walczą nie tylko o podium, ale również o prestiż i uznanie.” – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska – „Konkurencje finałowe, pomimo tego, że samą formą różnią się od codziennej pracy na magazynie pozwalają sprawdzić umiejętności pod kątem precyzji, szybkości wykonywanych operacji, ale przede wszystkim poprawności i przestrzegania przepisów, czyli kluczowych czynników wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy.”

Co roku eliminacje do Wielkiego Finału konkursu składają się z dwóch części: teoretycznej (warsztatowej), polegającej na przedstawianiu dobrych praktyk i pożądanych zachowań oraz praktycznej, podczas której operatorzy wózków widłowych muszą wykazać się olbrzymią precyzją, pokonując trasę z przeszkodami.

W tym roku w rywalizacji udział wzięło 65 operatorów wózków widłowych z całej Polski. Eliminacje do Wielkiego Finału odbyły się jesienią 2019 roku w 8 centrach dystrybucyjnych Grupy Raben m.in. w Gliwicach, Strykowie, Gniewomierzu, Gądkach, Grodzisku Mazowieckim, Chlebni, Rzeszowie i Lisim Ogonie. Warto wspomnieć, że do eliminacji zgłosiły się także trzy panie.

Konkurs Tańczący z paletami promuje bezpieczeństwo pracy
Organizowane co roku zawody dla operatorów wózków widłowych to doskonała okazja nie tylko do sprawdzenia wiedzy i umiejętności operatora, ale także szansa na docenienie trudnej pracy magazyniera. Nie wszyscy zdają sobie sprawę jakiej precyzji i dokładności ona wymaga. Drugim benefitem jest promocja bezpiecznych zachowań w miejscu pracy. 

Zdrowie i bezpieczeństwo to wartości niepodważalne, będące integralną częścią kultury biznesowej Grupy Raben. Przemiana niebezpiecznych zachowań w bezpieczne nawyki pozwala chronić zdrowie i życie. Dlatego wszyscy pracownicy Grupy Raben są zaangażowani w budowanie silnej kultury bezpieczeństwa. Konkurs Tańczący z Paletami, promujący bezpieczeństwo w magazynach, doskonale wpisuje się zatem w politykę Safety, Health and Environment (SHE) Grupy Raben.

Zwycięzcy Wielkiego Finału TAŃCZĄCY Z PALETAMI 2020:
Tranzytowy tor przeszkód:
1. Adam Kukuś – Raben Transport – oddział Gniewomierz
2. Sebastian Wiśniewski – Raben Logistics Polska – oddział Lisi Ogon
3. Adam Turaczyk – Raben Logistics Polska – oddział Cholerzyn

Układanka na wysokim poziomie:
1. Daniel Kostros – Raben Logistics Polska – oddział Chorzów
2. Marcin Cygan – Raben Logistics Polska – oddział Stryków
3. Paweł Szymański - Fresh Logistics Polska – oddział Grodzisk Mazowiecki

 

Raben
Foto: Raben

 

 

 

Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.