Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Wojna celna i nowe możliwości dl Europy

30 września 2019
Chiński rynek logistyczny przeżywa kryzys związany z podwyższeniem ceł przez USA. Eksperci przewidują, że efektem tego stanu rzeczy będzie przeniesienie dalekowschodnich inwestycji do Europy.
 Linia produkcyjna wózków Baoli
Nowa polityka celna Stanów Zjednoczonych radykalnie zmienia oblicze światowego handlu międzynarodowego. Według badań opublikowanych przez NBC News, import produktów amerykańskich do Chin spadł w czerwcu o 31 proc. Z kolei South China Morning Post donosi, że eksport z Kraju Środka do Stanów spadł w porównaniu z 2018 r. o 7,8 proc. Reuters informuje o zmniejszeniu wartości towarów sprzedawanych przez Chiny zagranicę ogółem o 1,3 proc. i deficycie handlowym przekraczającym 41 mld USD. Analitycy przewidują, że taki stan rzeczy skłoni działających globalnie azjatyckich przedsiębiorców do rozwinięcia stosunków handlowych z Europą. - Zaostrzenie polityki celnej przez USA sprawiło, że w globalnej strategii Baoli zwiększyło się znaczenie regionu EMEA. Jako że Afryka i Bliski Wschód to obszary, w których od lat dominują chińskie rozwiązania logistyczne, centralną areną działań staje się dziś Europa – komentuje Dariusz Górski, Dyrektor Baoli Polska.

 – Dzięki istnieniu we Włoszech europejskiej centrali firmy oraz historii udanych wdrożeń w regionie Baoli łączy typowy dla chińskich produktów wysoki stosunek jakości do ceny z poczuciem bezpieczeństwa związanym z lokalną dostępnością serwisu i części zamiennych – dodaje. Rynek chiński jest bardzo zaawansowany pod względem logistyki dostaw internetowych. Przewiduje się w związku z tym, że prócz zwiększenia aktywności w zakresie standardowych rozwiązań transportu wewnętrznego obecna sytuacja może skutkować rozwinięciem transferu technologii automatyzacyjnych.
 
Baoli – Baoli to producent wózków widłowych i sprzętu magazynowego, który działa w ponad 80 krajach na całym świecie. Firma jest częścią Grupy KION, lidera na rynku europejskim i drugiego co do wielkości na świecie producenta technologii magazynowej, znanego z takich marek jak Linde, STILL i Dematic. Baoli to idealne połączenie inżynierii i technologii dużej grupy o zasięgu globalnym, pragmatyzmu oraz dbałości o koszty tak typowej dla produktów wytworzonych na Dalekim Wschodzie. Firma Baoli jest bezpośrednio obecna w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce za sprawą spółki Baoli EMEA. Obsługuje ona 40 krajów w tym regionie, zajmując się całościowo sprzedażą i obsługą posprzedażową. Ma do swojej dyspozycji jeden z największych w Europie, zlokalizowany we Włoszech obiekt o powierzchni przekraczającej 11 tys. mkw., działający zarówno jako centrum dystrybucyjne i magazyn części zamiennych.
 
Wojciech Podsiadły
Foto: Baoli
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.