Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Wynajem 5060 m2 powierzchni

28 września 2019

Dystrybutor papierów poligraficznych, biurowych i materiałów do reklamy wizualnej wynajął ponad 5 tys. m2 nowoczesnej powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Gotowy obiekt zostanie przekazany firmie Igepa w lutym przyszłego roku. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Cresa Polska.
MLP Pruszkow II

Firma Igepa zawarła z MLP Group umowę dotyczącą najmu 5060 m2 powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Z tego na cele magazynowe przeznaczone będzie 4860 m2, a pozostałe 200 m2 dedykowane będzie na potrzeby socjalne i biurowe. Gotowy obiekt ma zostać przekazany najemcy w lutym 2020 roku. W zawartej transakcji pośredniczyła firma doradcza Cresa Polska.

Igepa Polska należy do czołowych krajowych dystrybutorów mediów do druku oraz papierów biurowych. Jest częścią międzynarodowej Igepa group, wiodącego europejskiego dystrybutora papierów poligraficznych, biurowych i materiałów do reklamy wizualnej. Igepa group istnieje od ponad 40 lat i jest obecna w ponad 20 krajach Europy oraz poza nią.

- Nasze centrum logistyczne zlokalizowane na obrzeżach Warszawy jest bardzo popularne wśród najemców. Przekłada się to na dynamiczny rozwój parku. MLP Pruszków II posiada jednocześnie wciąż duży potencjał do dalszej rozbudowy – powiedział Tomasz Pietrzak, Senior Leasing Manager w MLP Group S.A.

- Dynamiczny wzrost oddziału warszawskiego firmy Igepa oraz zdefiniowane na nowo plany długoterminowe spółki sprawiły, iż bieżącą lokalizacja wymagała zwiększenia jednostki magazynowej aż o 50%. Ze względu na dotychczasową współpracę i elastyczne podejście do potrzeb najemcy, Igepa postanowiła kontynuować współpracę z MLP w Pruszkowie – mówi Jakub Kurek, Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.

MLP Group systematycznie poprawia infrastrukturę parku MLP Pruszków II. W związku z dynamiczną rozbudową tego największego wokół Warszawy centrum logistycznego uruchomiony został drugi wjazd na teren, który jest przeznaczony dla samochodów osobowych. Do końca tego roku planowane jest wybudowanie i oddanie do użytkowania trzeciego wjazdu dedykowanego dla wszystkich pojazdów, w tym ciężarowych. To bardzo duże ułatwienie zarówno dla pracowników i dostawców w dojeździe do konkretnego obiektu. MLP Pruszków II rozciąga się bowiem na powierzchni około 72 hektarów i docelowo oferować będzie około 285

MLP GROUP S.A.
Foto: MLP GROUP S.A.

 

 

 
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.