Newsletter:
Log4 na FacebookuElektroniczny Miesięcznik Informacji LogistycznejLog4 - Logistyka i magazyn
REKLAMA

Zwiększona efektywność magazynu

OHRA 05_2018 thyssenkruppJedno z wiodących węgierskich przedsiębiorstw handlowych w zakresie stali, metali lekkich i kolorowych oraz tworzyw sztucznych – firma thyssenkrupp Materials Hungary – zmodernizowała swój magazyn w Budapeszcie, wyposażając go w regały wspornikowe i regały z ramieniem ukośnym OHRA. Dzięki wysokiej stabilności i nośności regałów firma mogła znacznie zwiększyć swoje pojemności magazynowe. Jednocześnie konstrukcja regałowa z podwieszanymi wspornikami, które poddają się uderzeniom, zapewniają redukcję uszkodzeń regałów i składowanych towarów – a tym samym mniej reklamacji od klientów.
 
Firma thyssenkrupp wybrała do swojego magazynu czterościeżkowego regały wspornikowe OHRA: W tym przypadku wsporniki zostały podwieszone, dzięki czemu mogą amortyzować uderzenia. Ogranicza to do minimum powstawanie uszkodzeń towarów i samych regałów oraz redukuje nakłady związane z pracami konserwacyjnymi. Dodatkowo, dzięki konstrukcji z walcowanych na gorąco profili stalowych z pełnymi ścianami, regały OHRA zapewniają wysoką nośność. Zainstalowane w thyssenkrupp Materials regały o wysokości 6 metrów dysponują dziesięcioma poziomami składowania. Każdy ze wsporników o długości 1500 mm utrzymuje obciążenie do 1400 kg. Zamontowane przy stojakach szyny prowadzące umożliwiają zastosowanie wózków podnośnikowych do wąskich korytarzy – w ten sposób zostało zoptymalizowane użycie powierzchni magazynowej, a pojemności magazynowe wyraźnie wzrosły.
 
W drugiej strefie magazynowania OHRA zainstalowała dodatkowo siedem rzędów regałów z ramieniem ukośnym. W tej strefie za pomocą dźwigu składowane są rury, profile i pręty. W przypadku tego typu regałów przygotowano wsporniki z ukosem 20°. Pakiet towarów długich jest wsuwany na przewidzianą półkę, a proces składowania został znacznie ułatwiony poprzez zastosowanie dźwigu. Również w przypadku regału z ramieniem ukośnym ramiona zostały podwieszone. Zastosowane w thyssenkrupp Materials regały mają wysokość 2,5 metra i oferują siedem poziomów składowania towarów o długości do 6000 mm. Nośność ramion o długości 500 mm wynosi 800 kilogramów.
 
OHRA
Foto: OHRA
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.